full page


Шафа управління та моніторингу загороджувальними вогнями.

Модифікація: СОЩ з АКБ.

ТУ У 31.5-31458367-001:2006



 

Функціональні переваги:

 

1. Функція ДБЖ.

2. Добова автоматика.

3. Захист від ІП класу III.

4. Примусове включення.

5. Дистанційне увімкнення (опція).

6. Моніторинг роботи загороджувальних вогнів.

 

 

Вступ:

 

Цей посібник з експлуатації призначений для попереднього вивчення обслуговуючим персоналом, використання в процесі встановлення та монтажу, а також протягом усього наступного періоду експлуатації виробу.

 

До роботи з виробом допускаються особи, які мають відповідну кваліфікацію, вивчили принцип роботи «ШУ СОМ з АКБ» та цей посібник з експлуатації.

 

 

Призначення:

 

Шафа управління (ШУ) СОЩ з АКБ - це система гарантованого електроживлення та управління загороджувальними вогнями «ЗОМ» на світлодіодах, призначена для автоматичного включення/вимкнення комплексу світлового огородження висотного об'єкта, залежно від умов природного освітлення, а також для гарантованого електроживлення загороджувальних вогнів у разі тимчасової відсутності електропостачання.

 

Шафа управління СОЩ з АКБ включає систему моніторингу стану загороджувальних вогнів.

 

Шафа управління СОЩ з АКБ спеціально спроектована для управління загороджувальними вогнями «ZOM-1», «ZOM-3», «ZOM-3-AV», «ZOM-48LED» та «ЗОМ-80LED» зі світлодіодним джерелом світла, та розрахований на експлуатацію у складних кліматичних умовах та за низької якості електроенергії.

 

 

Технічні характеристики:


  • Корпус металевий;
  • Габаритні розміри (В*Ш*Г), мм: 395х310х200;
  • Маса не більше: 15 кг;
  • Ступінь захисту пристрою: IP 40 за ГОСТ 14254-96;
  • Номінальна напруга живлення: однофазна 220В, 50Гц;
  • Вихідна напруга живлення: 48В постійного струму;
  • Кількість вхідних ланцюгів: 1;
  • Кількість вихідних ланцюгів: 2;
  • Система захисту від перенапруги (захист від грози): клас В + С, з опором струму витоку не більше 0,12 Ом та струмом розряду 40 кА;
  • Максимальна робоча напруга розрядника: 85В;
  • Номінальна напруга ізоляції ланцюгів: 1.4кВ;
  • Максимальний імпульсний струм при тривалості імпульсу 8/20 мкс: 40кА;
  • Максимальний струм наскрізний струм: 3,0 А;
  • Вид системи заземлення: TN-C;
  • Електронна система включення вогнів у сутінки з діапазоном виставлення рівня яскравості 5 – 10000 Люкс з виносним датчиком освітленості в кліматичному виконанні IP65.

 

 

Умови експлуатації:

 

«ШУ СОЩ з АКБ» призначений для експлуатації в приміщеннях при температурі навколишнього повітря від +1 до +4º С, та відносній вологості до 80% при температурі 25º С, на висоті не більше 2000м над рівнем моря, за відсутності в навколишньому середовищі агресивних домішок , що викликають корозію.

Вид кліматичного виконання «ШУ СОЩ з АКБ» згідно з ГОСТ15150-69-УХЛ 4.2.

Експлуатації щодо впливу механічних чинників довкілля за групою М1 ГОСТ 17516.1-90.

 

 

Вказівка заходів безпеки:

 

До монтажу та обслуговування виробу допускається персонал, який пройшов підготовку, що має дозвіл відповідно до «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правил техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів», і має кваліфікаційну групу з ТБ не нижче III.

 

Заходи захисту обслуговуючого персоналу від ураження електричним струмом:

 

За ступенем захисту від ураження електричним струмом "ШУ СОЩ з АКБ" відповідає п.7.4.2.1, п.7.4.2.2 ГОСТ 22789-94

 

За ступенем захисту від непрямого дотику до струмоведучих частин виріб відповідає вимогам п.7.4.3.1 ГОСТ 22789-94 (перетин мідного захисного провідника має бути не менше 4 мм2).

 

 

Підготовка до роботи і порядок установки:

 

Перед монтажем системи необхідно чітко визначити місце прокладання кабелів, а також місце встановлення загороджувальних вогнів згідно з проектною документацією.

 

Прокладання кабельних ліній, а також встановлення загороджувальних вогнів має відбуватися за наступних кліматичних умов:

  • Вологість повітря-не більше 80%;
  • Температура повітря-не нижче 5ºС.

 

Фотодатчик підключається до контактів 1 і 2 за допомогою кабелю 2 х 0,75 мм2, і кріпиться на даху або на стіні споруди. При виборі місця встановлення фотодатчика важливо враховувати відсутність штучного освітлення, здатного спровокувати «хибне» спрацьовування світлочутливого реле.

 

Контакти 7 та 8 (гальванічно розв'язані, «вільно-розімкнені») служать для підключення пристрою дистанційного моніторингу.

 

Встановити «ШУ СОЩ з АКБ» на місце експлуатації та закріпити. Здійснити підключення зовнішніх кабелів до затискачів відповідних контактів.

 

 

Пристрій та принцип роботи:

 

Шафа управління СОЩ з АКБ складається з блоку гарантованого живлення та блоку автоматики та управління.

 

Блок гарантованого живлення включає джерело безперебійного з контролем глибокого розряду акумуляторних батарей і комплект з 4-х акумуляторних батарей 12В, 7А/ч. Автономне харчування-48В (постійного струму).

 

Блок автоматики та моніторингу складається з:


  • Електронної системи включення вогнів у сутінки з діапазоном регулювання рівня яскравості 5-10 000 Люкс, з виносним датчиком освітленості.
  • Системи захисту від перенапруг (грозахист) клас В+С, з опором струму витоку не більше 0,1 Ом та струмом розряду 12,5 кА.
  • Автоматичних вимикачів для примусового увімкнення загороджувальних вогнів по двох лініях.
  • Систему моніторингу стану кожного загороджувального вогню з виходом однією загальну лінію моніторингу.


Принцип роботи:

 

Підключення напруги живлення 220В проводиться на клемну колодку Х1, розташовану зліва від блоку автоматики. При цьому джерело безперебійного живлення випрямляє змінний струм постійний 48В і подає його на систему управління. З другого виходу джерела живлення автоматично забезпечується заряд акумулятора. Зовнішній датчик освітленості при зміні яскравості природного освітлення подає команду включення живлення загороджувальних вогнів. Чутливість реле регулюється в діапазоні 5-10 000 Люкс, також у реле передбачена 30 секундна затримка спрацьовування, щоб уникнути випадкових короткочасних відключень.

 

На передній панелі «ШУ СОЩ з АКБ» присутній вимикач «Живлення», який включає або відключає вхідну напругу живлення на пристрій, а також вимикач, розташований праворуч від світлочутливого реле, який дозволяють включати загороджувальні вогні примусово (незалежно від команди світлочутливого реле).

 

До контактів 7 та 8 підключається сигнальний провід загороджувальних вогнів. Дані контакти служать для підключення пристрою дистанційного моніторингу стану системи. Стан контактів «нормально-розімкнені» гальванічно розв'язані.

 

 

Технічне обслуговування:

 

У процесі експлуатації не рідше одного разу на місяць необхідно проводити зовнішній огляд та перевіряти надійність усіх з'єднань кабелів та проводів з апаратурою, проводити ревізію контактів. За потреби зробити механічну затяжку кріплення елементів електричних кіл.

 

При заміні світлодіодного модуля необхідно відвернути зовнішню частину загороджувального вогню від його основи. Очищення плафона проводити у міру забруднення м'якою ганчіркою.

 

Не рідше одного разу на рік проводити контрольний вимір опору заземлення (має бути не більше 4Ом)Не рідше одного разу на рік проводити контрольний вимір ємності акумуляторних батарей.

 

 

Зберігання і транспортування:

 

Гарантійний термін зберігання «ШУ СОЩ з АКБ» трохи більше 24 місяців із дня виготовлення.

 

Шафа управління повинна зберігатися в упаковці підприємства виробника, в складському приміщенні, що не опалюється, при температурі повітря від 0 до +40ºС і відносній вологості не більше 98% при температурі +35º С. У приміщеннях для зберігання не повинно бути агресивних домішок, що викликають корозію.

 

Транспортування повинно проводитися в упаковці підприємства виробника залізничним або автомобільним транспортом (у критих вагонах, закритих автомашинах, контейнерах) при температурі навколишнього середовища від -50 до +50º С та верхньому значенні відносної вологості до 98% при температурі +25º З відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту.

 

 

Гарантії виробника:

 

Підприємство-виробник гарантує безвідмовну роботу виробу за дотримання правил експлуатації, транспортування та зберігання протягом 12 місяців від дати введення в експлуатацію.

 

Рекламаційні претензії пред'являються підприємству-постачальнику у разі виявлення дефектів та несправностей, що ведуть до виходу з ладу виробу раніше гарантійного терміну.

 

У рекламаційному акті вказати: серійний номер виробу, дефекти та несправності, умови за яких вони виявлені, час початку експлуатації приладу. До акта необхідно додати копію платіжного документа на прилад.